For flex – idealny lek na obolałe stawy?

Lek ten jest przeznaczony tylko i wyłącznie do stosowania zewnętrznego co zapewnia działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz działa w sposób chłodzący.

Co wchodzi w skład leku For flex na stawy? Wskazania i przeciwwskazania 

Uwalnianie i skład.

For Flex to innowacyjny preparat na stawy jest bezbarwny, przejrzysty. Jest on umieszczony w aluminiowej tubce o pojemności od 50 do 100g. Preparat składa się z dwóch aktywnych składników: ibuprofenu (50mg w 1 g produktu) i lewomentolu (30mg do 1 g). Substancje pomocnicze są lekami dizopropanolaminowymi. W skład wchodzi także woda, karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%.

Wskazania

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami. Preparat jest stosowany w różnego rodzaju chorobach, w celu miejscowego łagodzenia bólu o różnym nasileniu i różnego pochodzenia, np. gdy stwierdzono u pacjenta zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, lumbago, zapalenie kości i stawów, zapalenie pochewki ścięgna, zapalenie torebki stawowej, reumatyzm tkanek miękkich, stany zapalne stawów i urazy tkanek miękkich. Stosowany jest również kiedy występują: ból w dolnej części pleców i tylnej części różnego pochodzenia, osteochondroza z zespołem korzeniowym i inne choroby układu mięśniowo- szkieletowego.

Przeciwwskazania

Zgodnie z instrukcjami preparat nie powinien być stosowany jeżeli zaobserwowano zwiększoną wrażliwość na jeden albo oba składniki aktywne leku albo na substancje pomocnicze.

Ciąża i karmienie piersią

Dzieci do 14 lat.

Lek nie powinien być stosowany na otwarte rany i skórę z zaburzeniami integralności.

Pomimo faktu, że ibuprofen jest tutaj w dużym stężeniu, ma on niską absrobcję w krążeniu, lek należy stosować ostrożnie u pacjentów, którzy chorują na niewydolność nerek, niewydolność wątroby, wrzody żołądka, mają problemy z jelitami, przewlekłą niewydolnoć serca, porfirię wątrobową, astmę oskrzelową, skłonność do skurczy oskrzeli. Preparat należy również stosować bardzo ostrożnie w przypadku osób starszych.

for flex na stawy
for flex lek na stawy

Dawkowanie i sposób podawania leku

Postępując zgodnie z instrukacjami preparat powinien być stosowany tylko lokalnie w miejscu bólu. Przed pierwszym użyciem, należy przebić otwór szczelnie zamkniętej tubki, przy pomocy szpikulca, który znajduje się w zakrętce.

Według Marianne Petersen-Braun i Tankreda Wegener / DOC® Ibuprofen Ból jest skuteczną i dobrze tolerowaną metodą leczenia w samoleczeniu. Jest to nieinterwencyjne badanie (NIS) przeprowadzone wśród  170 pacjentów z obrzękiem lub zapaleniem stawów i tkanek miękkich  wokoło ostrych urazów tępych,  przebieg ich objawów udokumentowano po  jednym tygodniu leczenia.

Lekarz czy  samoleczenie?

Powstaje pytanie, w związku z ostrym lub długotrwałym bólem mięśni lub stawów. Do tego obszaru objawów należą: ból, urazy i dysfunkcje układu mięśniowo-szkieletowego (ostrego i przewlekłego bólu, obrzęk i zapalenie stawów i okołostawowych tkanek miękkich), urazy sportowe i przeciążenia, ale również przez jakiś czas już istniejące problemy ze stawami lub mięsniami, które w części mogą się również rozwijać z ostrych procesów zapalnych. Symptomy te są więc częstszą okazją zarówno do samoleczenia, jak i okazją do umówienia się na wizytę u lekarza. W obu przypadkach, ostrych i przewlekłych objawach, preparat stosowany jest miejscowo na skórę. Ma również miejsce regularnie zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ibuprofen stosowany jest zarówno jako środek doustny, jak i preparaty do stosowania na skórę.

For flex cena nakłada się cienką warstwą na zmienioną chorobowo skórtę i delikatnie wmasowuje się go aż do całkowitego wchłonięcia. Zaleca się stosowanie leku 2-3 razy dziennie, z przerwą pomiędzy aplikacjami, która powinna wynosić nie mniej niż 4 godziny. Należy stosować żel w ilości około 5 cm paska, chociaż zależy to od wielkości chorego obszaru. Czas trwania leczenia wynosi średnio od 1 do 1,5 tygodnia. W miarę potrzeby, lekarz może wydłużyć ten czas leczenia. Po zastosowaniu żelu na skórę należy dokładnie umyć dłonie. Jeżeli lek przypadkowo dostanie się do oczu należy je przepłukać niewielką ilością wody i skonsultować się z lekarzem. W razie przypadkowego połknięcia żelu należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Leku nie stosuje się do części ciała, które znajdują się w sąsiedztwie błon śluzowych albo są zabandażowane.

Możliwe skutki uboczne występujące po zażyciu leku

W większości przypadków, stosowanie For flex na stawy przynosi pozytywne efekty. Efekty uboczne, które się obserwuje są typowe dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych ze względu na niską absorbcję składników czynnych leku we krwi. Mogą wystąpić, choć w rzadkich przypadkach, reakcje alergiczne w postaci wysypki, świądu, nadwrażliwości na światło, egzemy, kontaktowego zapalenia skóry spowodowanego nadwrażliwością na substancję czynną leku. W rzadkich przypadkach obserwuje się także rozwój obrzęku naczynioworuchowego i skurcz oskrzeli.

Ostrzeżenia

For flex cena jest przeciwwskazany w trakcie ciąży. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy upewnić się, że nie istnieje ryzyko ciąży. Jeżeli istnieje zapotrzebowanie na leczenie w okresie laktacji, karmienie piersią podczas leczenia należy zatrzymać. Produkt jest kompatybilny ze wszystkimi grupami leków. Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania suplementu.

Z4flex preparat na stawyamienniki suplementu For flex na stawy. Pozostałe informacje

Leki, które mają podobne działanie farmakologiczne do For flex cena, przynoszą szybką ulgę. Należą do nich Menovazin oraz Deep Freeze.

Ogolne warunki przechowywania

Postępując zgodnie z instrukacjami na opakowaniu suplementu należy przechowywać w pomieszczeniu o temperaturze otoczenia między 15 a 25 stopni Celsjusza. Produkt należy przechowywać w suchym i ciemnym mie jscu. Trwałość leku wynosi 3 lata od daty wyprodukowania go.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *